neděle 27. června 2010

Friedrichshafen
Po loňském zdařilém výletu do Friedrichshafenu jsme se letos opět rozhodli podívat se k Bodanskému jezeru na největší HAM setkání v Evropě. Jelikož je to od nás přes 900km je škoda nevyužít cestu tam, nebo zpět k nějaké zajímavé návštěvě. Letos jsme využili typu ze stránek Milana OK2IMH a rozhodli se zajet si na cestě tam o 200km a navštívili jsme „TECHNIK MUSEUM SPEYER“ poblíž Hockenheimu. Hlavně nás zlákalo prohlídnout si ruský raketoplán Buran a ponorku U9. Na cestu jsme vyrazili ve čtvrtek ráno do Speyeru jsme dorazili odpoledne. Muzeum opravdu stojí za to, je zde k viděni spoustu letadel jako obří AN22, staré i novější stíhačky, automobily, lokomotivy, námořní technika a oddělení kosmounatiky s hlavním magnetem ruským raketoplánem Buranem:
Hned z kraje stojí pár vrtulníku a obří vrtulový dopravní AN22, který uveze přes 100t.
Opravdu obří prostor, pro letadlo až neuvěřitelné.
Německá ponorka U9.
Torpedomety.
Ulička opravdu né pro klaustrofobiky.
Dá se to nějak řídít? A kde to má radiostanici? :-)
Jsou zde i menší ponorečky.
Nejvíce viditelný exemplář Jambo Jet.
Takový pohled z okénka asi neuvidíte.
Procházka po křídle asi 30m nad zemí.
Majestátný raketoplán, přesnějí výrobní čislo 1, na kterém byly prováděny letové testy v atmosféře.
Tak nějak mohly být Burany naloženy, kdyby pravidelně létaly.
Kdo by něco takového nechtěl řídit.
Můžete si prohlídnout i motorový prostor, je až neuvěřitelné kolik kabeláže je v útrobách celého raketoplánu, všechny rozvody jsou zakončeny pro spoustu z nás známými konektory ŠRK. Pokud je někdo používáte můžete tvrdit, že máte přistup ke kosmické technice. U nás jsou stále ještě v elektře v prodeji. :-)
Prohlídnutí vnitřku ruského návratového modulu mě trochu zarazilo, když jsem viděl v jakých vaničkách kosmonauti při návratu leží a jak musejí být natlačeni jako sardinky, obdiv k nim u mě vzrostl o hodně procent.
Na závěr jsme ještě omrkli model jednoho z modulu na ISS a potom spěchali dál do Friedrichsháfenu, kde jsme měli sraz s Honzou OK2UFY.
Kemp ve Fischbachu
V pátek jsme se již věnovali HAMFESTU, hlavně klasickým halám s blešákem.
Pěkný stožár.
Večer se potom probíralo kdo co sehnal, kdo co viděl, kdo koho potkal apd...
Někteří se pochlubili pěknými úlovky.
Letos byl kemp ve Fischbachu opravdu naplněny, potkali jsme zde amatery z Moravy,na večeři kluky z Vodňan ,neměli jsme zrovna foťák, zato jsme ale mohli pořádně probrat našeho společného kamaráda Oldu OK2VSO, škoda že s námi nejel.
Večer jsme poseděli u vody s členy OL7C.
K diskusi svítil nad jezerem dlouho do noci měsíc.
V sobotu jsme vyrazili na zpáteční cestu, vzali jsme to tentokrát přes Vaduz v HB0.
Že by jsme si přivezli domů kukačky jako předloni OK2IMH a OK2ULQ ?
Jelikož dávám přednost VKV, nechtěl bych v Lichenštejnsku bydlet, asi bych si moc nezavysílal. Jedno malé ale hluboké údoli mezi horami. Z jedné strany vysoké hory z OE.
Z druhé strany hory z HB.
Ještě poslední výhled do údolí a hurá domu. Naschle příští rok.
.