
Ale ze začátku jsem nebyl úspěšný (večerní přelety, špatné nastavení a pokusy o poslech hlavně NOAA17, který sice vysílá, ale pouze špatné data, protože mu nefunguje motor optiky). Dnes se mně konečně podařilo zachytit nějaké obrázky, dopolední přelet NOAA19 na východě:

Obrázek je zrcadlově otočen (znázorňují se dva kanály optický a teplotní infra) a navíc úroveň signálu byla příliš velká, tak jsou obrázky přesvětlené, ale Černé moře se dá rozlišit. Původně jsem si myslel, že budu muset postavit anténu „ turnstile“ pro příjem kruhové polarizace s rovnoměrným vyzařovacím diagramem do všech stran, ale nakonec jsem použil pro nízké přelety družic normální horizontální 8el. yagi na 144MHz, pro vysoké přelety jsem si postavil z drátu jednoduché GPčko: na PL konektor jsem připájel zářič a čtyři protiváhy všechny 52cm dlouhé a anténku jsem zavěsil na půdě co nejvýše to šlo. Po nastavení úrovně a správných stran znázorňování to při vysokém obletu na GPčko poslouchá takto:

Západní přelet na 8el. 2m yagi:

Pokud si z přeletu pořídíte WAV záznam můžete oba kanály a další údaje sečíst a lehce obarvit do jednoho obrázku, například programem WXTOLMG:


Jak tedy poslouchat přes SDR-Radio? Pár obrázku hovoří za vše:







Jen několik postřehů:
Kmitočty:
NOAA 15 137,620 MHz
NOAA 18 137,9125 MHz
NOAA 19 137,100 MHz.
Nastavte si do paměti kmitočty posunuté o 23KHz kvůli středovému hvizdu.
Pro příjem používejte širokopásmovou FM 48KHz.
Vypněte si v RX options AGC a nastavte úroveň gain na nízkou hodnotu.
Image viewer povolte u Livedata port 50012 a připojte jej (stejně tak v AF output hlavního programu).
Pokud budete přelety i nahrávat nastavte bitrate pouze na 11KHz pro další zpracování obrázků.
Pokud bydlíte blízko TV nebo FM vysílačů použijte na vstupu pásmovou propust, např. BPF VHF od DDamteku. Mám verzi 137-174MHz, potlačuje signály mimo pásmo až o 20db.
Ostatní věci jsou docela intuitivní a je třeba si je při pár přeletech otestovat.
.